چشم انداز شهرداد

خانه چشم انداز شهرداد

     “شهرداد؛ یک ابر بزار حقوقیست… .”

 

 

 

اپلیکیشن حقوقی شهرداد، با رویای تحقق عدالت و نزدیک شدن هر چه بیشتر به برابری آحاد جامعه در برخورداری از خدمات حقوقی پا به عرصه ی وجود گذاشته و به دنبال ترسیم فضائی بوده است که پیش از آن در هیچ یک از نرم افزارها و ابزارهای هوشمند منتهی به خدمات حقوقی پیش بینی نشده بود؛ فضائی که در آن تمامی ایرانیان در سراسر دنیا، از هر قشر و جایگاه و موقعیتی بتوانند به طور برابر به خدمات تخصصی حقوقی دسترسی یابند و نابرابری اقتصادی و اجتماعی و مکانی و… موجب محرومیت فزاینده ی هیچ ایرانی  از شناخت حقوق و تکالیف خود و برخورداری از خدمات تخصصی حقوقی نگردد.

اپلیکیشن حقوقی شهرداد با آرمان درهم شکستن انحصار وکالت و اشتغال زایی برای جوانان متخصص، متعهد و توانمندی که به دلیل کمبود بودجه و امکانات به بازار کار دسترسی ندارند؛ قدم به میدان گذاشت و رسالت خود را در معرفی ورزیده ترین وکلای این مرز و بوم به آحاد جامعه ی ایرانی و رفع نیازهای حقوقی تمامی ایرانیان در کلیه ی حوزه ها با کمترین هزینه و سهل الوصول ترین راه دانست.

برای عملی شدن این آرمان، اپلیکیشن حقوقی شهرداد به دو قشر کمتر دیده شده در جامعه توجه خاص مبذول داشت:

1)وکلای جوانی که علی رغم توانمند بودن و دانش به روز خود به دلیل فقدان امکانات مالی نظیر دفتر وکالت، ابزارهای معرفی و… به بازار کار دسترسی ندارند.

2)مردم و ولی نعمتانی که به دلیل کمبود منابع مالی و عدم شناخت وکلای زبده با تعرفه های مناسب تر، توان اخذ وکیل برای احقاق حقوق خود را ندارند و اغلب به دلیل نداشتن تخصص و تبحر در دعوای خود، به دلیل طرح اشتباه دادخواست یا شکوائیه یا عدم توانایی در دفاع از حقوق خود در محاکم قضائی محکوم به شکست می شوند.

جامعه ی حقوقی، جامعه ای گسترده است که همه ساله صدها هزار جوان فارغ التحصیل آموزش دیده، خوش فکر و توانمند با دانشی به روز را در دامان خود می پرورد. بسیاری از این جوانان از قابلیت های بسیار درخور توجهی برخوردارند که در صورت وجود یک مدیریت به جا قادرند نقشی شایسته در احقاق حق ذی حقان در نظام قضائی کشور ایفا کنند و تعرفه های مدنظر ایشان نیز بسیار نزدیک به نیازها و توانمندی های عامه ی مردم است. در حالی به دلیل عدم وجود این مدیریت یا به تعبیری عدم پیش بینی ابزاری برای هدایت به سمت این نوع مدیریت، نیروهای جوان و متخصص به استخدام موسسات حقوقی درآمده و با دستمزدی ناچیز کلیه ی مراحل دعاوی ارجاع شده را انجام می دهند و پس از مدتی انگیزه ی خود را برای ادامه ی فعالیت از دست می دهند.

از طرفی اکثریت مردم ایران را افرادی تشکیل می دهند که امکان و توان پرداخت حق الوکاله های نجومی به وکلای شناخته شده برای احقاق حقوق خود را ندارند و از طرفی شناختی نیز از وکلای جوان تر و متخصص و با مهارت که حق الوکاله های درخواستی شان توسط عامه ی مردم قابل تهیه است را ندارند و بدین جهت بدون امکان در اختیار داشتن یک وکیل زبده، خود شخصا اقدام به طرح دعوی می کنند و اغلب محاکم را به دلیل فقدان قدرت اقناعی قاضی واگذار می کنند.

اپلیکیشن حقوقی شهرداد، فضائی فراهم آورده است تا وکلای جویای کار و متقاضیان جویای وکیل بتوانند به سهولت نیاز متقابل خود را مرتفع سازند… .

اپلیکیشن حقوقی شهرداد در فاز دوم، به این هدف آرمانی خود جامه ی عمل می پوشاند و با برگزاری مناقصه ی پرونده های حقوقی میان وکلای عضو شهرداد، همگام با شکستن انحصار وکالت، عرصه را برای معرفی وکلای جوان زبده به جامعه فراهم می کند و از طرفی با بهینه کردن هزینه های اخذ وکیل شرایط برخورداری همه ی اقشار جامعه را با کمترین هزینه از خدمات حقوقی مانند مشاوره ی حقوقی، وکالت و بررسی پرونده و… فراهم  می آورد.

از طرفی شهرداد بر آن است تا در این فضا وکالت را در ایران نیز مانند جوامع پیشرفته به سمت تخصصی شدن هدایت کند… .

در کلیه ی جوامع پیشرفته هر وکیل به طور تخصصی در یک یا چند حوزه ی به خصوص ورود کرده و با ممارست و کسب تجربه در آن حوزه متخصص می شود. حال آنکه متاسفانه در ایران وکالت به دلیل فقدان وجود مدیریتی بایسته عمومی بوده و اغلب وکلا در تمامی حوزه ها ورود پیدا می کنند. شهرداد با هدایت وکلای عضو خود علاوه بر اینکه برای کاربران خود این آرامش خاطر را مهیا می کند که مشکل حقوقی منحصر به فرد ایشان توسط یک متخصص آن حوزه ی بخصوص مرتفع خواهد شد، به وکلای عضو نیز این امکان را می دهد تا با عمیق کردن دانش خود در آن حوزه از طریق دریافت انواع دعاوی مربوطه، متخصص و مجتهد گردند.